C501- wytrzymały smartfon od ZTE

zte-c501c850x472

Niestraszne mu upadki i warunki atmosferyczne. Firma ZTE zapowiedziała rozszerzenie swojej oferty o nowego smartfona odpornego na wszystko. Model C501 dobrze zniesie upadki, uderzenia, zanurzenia w wodzie oraz kontakt z pyłem.

Wytrzymały, ale nie mocny

Jak to często bywa ze smartfonami o podwyższonej odporności nowy ZTE nie może pochwalić się nadzwyczajną specyfikacją. Za wydajność będzie w tym wypadku odpowiadać czterordzeniowy układ z częstotliwością taktowania 1,1 GHz (najpewniej któryś z modeli od MediaTek), 2 GB pamięci operacyjnej, a na pliki otrzymamy 16 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Ponadto znajdziemy tutaj łączność Bluetooth, WiFi oraz LTE, a użytkownik będzie mógł korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie. Za zasilanie całości odpowie ogniwo o pojemności 3000 mAh.

Dobrej jakości fotki

Obraz ma być wyświetlany na 4,5-calowym ekranem pracującym w rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Za wykonywane zdjęcia odpowie aparat z matrycą 8-megapikseli, a fotki typu selfie pozwoli zrobić sensor 2 megapiksele. Wymiary konstrukcji to 146.8 mm x 72.3 mm x 15 mm, a jej waga wynosi 260 gramów. Model C501 na rynek trafi w wariancie czarno-zielonym, czarno-czerwonym, czarno-niebieskim oraz czarno-żółtym.

Nieznana data premiery i cena modelu ZTE C501

Czy konstrukcja będzie tak wytrzymała, jak urządzenia chociażby od firmy CAT? O tym dowiemy się tuż po premierze, która nastąpi prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni. Firma ZTE nie podała jeszcze konkretnej daty wprowadzenia smartfona na rynek ani jego ceny, ale wiadomo, że w pierwszej kolejności urządzenie trafi do Chin. Po kilku tygodniach od chińskiej premiery sprzęt najpewniej zadebiutuje w Europie.

Źródło: Zte

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top