Wiadomości

Całkowite przejście iPhone’ów na ekrany OLED jednak dopiero w 2020

Od jakiegoś czasu słyszymy, że Apple planuje zastosować wyświetlacze OLED we wszystkich smartfonach zaplanowanych na ten rok, lub ewentualnie zaczynając od roku 2019. Według najnowszych informacji firma z Cupertino będzie musiała jeszcze dalej odłożyć tę decyzję.

Główny powód opóźnienia we wprowadzeniu ekranów OLED do wszystkich iPhone’ów to finanse – choć iPhone X był w pierwszym kwartale 2018 najlepiej sprzedającym się smartfonem, jego wysoka cena wiąże się także z wysokimi kosztami produkcji. Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, panele OLED dostarczane przez Samsunga kosztują po 100 dolarów za jeden egzemplarz, podczas gdy wysokiej jakości panel LCD to wydatek rzędu zaledwie 40 dolarów.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close