Wiadomości

Cyfrowy Polsat wdraża LTE o przesyle danych 600 Mb/s

Sieć LTE ciągle jest rozwijana, aktualnie w Polsce przygotowywana jest infrastruktura pod kątem nowoczesnej sieci 5G. Pasmo LTE Advanced dla Grupy Cyfrowy Polsat osiąga zawrotne prędkości przesyłu danych

Wynik 600 Mb/s przesyłu danych w LTE udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu najnowszej technologi – agregacji 55 Mhz w czterech pasmach z modulacją 256 QAM oraz z implementacją MIMO 4×4 na częstotliwości 2600 MHz. Póki co pasmo było testowane w Białymstoku, jednak w domyśle modernizacja sieci ma się odbyć na przestrzeni całego kraju.

Grupa Cyfrowy Polsat współpracuje z platformą Nokia AirScale, która ma przygotować odpowiednią infrastrukturę dla wszystkich technologii mobilnych. AirScale w domyśle ma pracować w sieci 5G.

Wynik 600 Mb/s nie jest wynikiem „na papierze”, został on osiągnięty z wykorzystaniem smartfonów: Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, Huawei P20 Pro i Samsung S9. W teorii sieć ma rozwijać prędkość aż do 750 Mb/s.

Źródło: Plus GSM

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close