TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Cyfrowy Polsat wdraża LTE o przesyle danych 600 Mb/s

Plus i Cyfrowy Polsat wybierają nowy dom mediowy

Sieć LTE ciągle jest rozwijana, aktualnie w Polsce przygotowywana jest infrastruktura pod kątem nowoczesnej sieci 5G. Pasmo LTE Advanced dla Grupy Cyfrowy Polsat osiąga zawrotne prędkości przesyłu danych

Wynik 600 Mb/s przesyłu danych w LTE udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu najnowszej technologi – agregacji 55 Mhz w czterech pasmach z modulacją 256 QAM oraz z implementacją MIMO 4×4 na częstotliwości 2600 MHz. Póki co pasmo było testowane w Białymstoku, jednak w domyśle modernizacja sieci ma się odbyć na przestrzeni całego kraju.

Grupa Cyfrowy Polsat współpracuje z platformą Nokia AirScale, która ma przygotować odpowiednią infrastrukturę dla wszystkich technologii mobilnych. AirScale w domyśle ma pracować w sieci 5G.

Wynik 600 Mb/s nie jest wynikiem „na papierze”, został on osiągnięty z wykorzystaniem smartfonów: Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, Huawei P20 Pro i Samsung S9. W teorii sieć ma rozwijać prędkość aż do 750 Mb/s.

Źródło: Plus GSM

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top