Wiadomości

D Free da znać, kiedy trzeba odwiedzić łazienkę

Triple W Japan ujawniło urządzenie z gatunku wearables, które poinformuje użytkowników, kiedy muszą udać się za potrzebą. Firma twierdzi, że D Free przyda się szczególnie tym, którzy mają problem z układem moczowym.

W trakcie zeszłotygodniowej imprezy Combined Exhibition of Advanced Technologies w Tokio, firma Triple W Japan po raz pierwszy pokazała swoje najnowsze dzieło – umieszczany na brzuchu gadżet informujący o konieczności udania się do łazienki, który korzysta z fal ultradźwiękowych do monitorowania wewnętrznych organów, przesyłając uzyskane dane do smartfona. Producent uważa, że D Free będzie idealnym rozwiązaniem dla ludzi cierpiących na nietrzymanie kału i moczu, ludzi starszych, a także dzieci. Nadal jednak trwają pracę nad ulepszeniem urządzenia i wygodniejszym przytwierdzaniem go do bielizny – wiele osób ma wątpliwości, że w kontakcie ze skórą może powodować otarcia. W sprzedaży D Free zadebiutuje wiosną przyszłego roku.

Źródło: Reuters

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close