TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Dobre wieści z obozu HTC – firma po III kwartale 2014 jest na plusie

Dobre wieści z obozu HTC - firma po III kwartale 2014 jest na plusie

Sytuacja tajwańskiej firmy pokazuje, jak wielka zmiana może się dokonać na przestrzeni zaledwie roku. HTC znowu zanotowało zysk, a wszystko dzięki smartfonom z serii Desire

oraz modelowi One M8.

Zgodnie z raportem opublikowanym na początku października, HTC kontynuuje swoją zwycięską passę także w III kwartale 2014 roku, dzięki czemu tajwański producent urządzeń przenośnych może poszczycić się zyskiem na poziomie 19 milionów dolarów. Dochód za ten okres wyniósł zaś około 1.4 miliarda dolarów. Jest to zatem spadek w porównaniu do poprzedniego kwartału, w którym udało się uzyskać rezultat wysokości 2.2 miliarda dolarów.

Przedsiębiorstwo jest szczególnie zadowolone z przyjęcia modelu HTC One M8. Pomimo rosnącej konkurencji smartfon ten zdołał w badanym okresie utrzymać wysoką pozycję, pozostając jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych w swojej klasie. Smartfony średniego segmentu, czyli modele z linii Desire także przyniosły zysk HTC. Nie podano jednak żadnych szczegółów odnośnie liczby sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: GSMArena

 

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
34.55%
218 głosy
22.98%
145 głosy
23.14%
146 głosy
19.33%
122 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top