Wiadomości

Dobre wieści z obozu HTC – firma po III kwartale 2014 jest na plusie

Sytuacja tajwańskiej firmy pokazuje, jak wielka zmiana może się dokonać na przestrzeni zaledwie roku. HTC znowu zanotowało zysk, a wszystko dzięki smartfonom z serii Desire

oraz modelowi One M8.

Zgodnie z raportem opublikowanym na początku października, HTC kontynuuje swoją zwycięską passę także w III kwartale 2014 roku, dzięki czemu tajwański producent urządzeń przenośnych może poszczycić się zyskiem na poziomie 19 milionów dolarów. Dochód za ten okres wyniósł zaś około 1.4 miliarda dolarów. Jest to zatem spadek w porównaniu do poprzedniego kwartału, w którym udało się uzyskać rezultat wysokości 2.2 miliarda dolarów.

Przedsiębiorstwo jest szczególnie zadowolone z przyjęcia modelu HTC One M8. Pomimo rosnącej konkurencji smartfon ten zdołał w badanym okresie utrzymać wysoką pozycję, pozostając jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych w swojej klasie. Smartfony średniego segmentu, czyli modele z linii Desire także przyniosły zysk HTC. Nie podano jednak żadnych szczegółów odnośnie liczby sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: GSMArena

 

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close