Wiadomości

Dwa nowe, topowe smartfony Microsoftu w drodze

Portal UnleashThePhone, powołując się na swoje źródła związane z Microsoftem, wyjawił, że w tym roku ujrzymy dwie flagowe Lumie. Przy okazji ujawniono ich prawdopodobne specyfikacje.

Pierwszym z modeli ma być Lumia o nazwie kodowej Cityman, wyposażona w 5.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli (QHD) oraz ośmiordzeniowy procesor od Qualcomm i 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Zważywszy na to, że urządzenie ma być flagowcem, wspomnianym chipsetem będzie przypuszczalnie Snapdragon 810. Reszta przewidywanej specyfikacji obejmuje 32 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD, aparat główny 20 Mpix z potrójną diodą LED, 5-megapikselową przednią kamerę oraz baterię o pojemności 3300 mAh (wymienialna). Lumia Talkman cechuje się natomiast 5.2-calowym ekranem o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i sześciordzeniowym procesorem Qualcomm (Snapdragon 808?), wspartym przez 3 GB RAM. Jeśli chodzi o aparaty, model ten ma mieć podobną konfigurację jak Cityman. Akumulator smartfona ma być nieco mniej pojemny – 3000 mAh. Ponadto, zdaniem źródła Lumia Talkman będzie znacznie cieńsza niż Lumia 930 (9.8 mm grubości). Oba urządzenia mają trafić na rynek w okolicach premiery Windows 10 dla smartfonów, czyli w ostatnich miesiąc tego roku.

Źródło: UnleashThePhones

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close