Wiadomości

Dwie piąte mieszkańców Ziemi to internauci

Z Internetu korzysta dzisiaj 40 procent ludzkiej populacji. Okazuje się więc, że określenie globalna sieć jest wciąż nieco na wyrost.

Magazyn Forbes wraz z firmą analityczną Statista przeprowadzili badania dotyczące wykorzystanie Internetu na naszym globie. Z zebranych danych wynika, ze obecnie na całym świecie z Sieci korzysta około 40 procent całej ludzkiej populacji.

news-internet-swiat1Najpowszechniej (41 proc. wszystkich internautów) Sieć jest wykorzystywana na kontynencie azjatyckim. Na drugim miejscu znaleźli się Europejczycy z wynikiem 26 proc. Dziwić nieco może trzecia lokata Ameryki Północnej – z badań wynika, że w USA i Kanadzie z Internetu korzysta zaledwie 14 procent mieszkańców.

Analiza wskazuje, że najszybsze łącza internetowe mają mieszkańcy Korei Południowej, którzy mogą surfować w Sieci ze średnią prędkością 23.6 Mb/s. Na drugim miejscu są Japończycy z o wiele gorszym wynikiem na poziomie 14.6 Mb/s. W Europie najszybszy Internet (12.7 Mb/s) znajdziemy w Szwajcarii. Polska nie znalazła się na liście 10 europejskich krajów z najszybszym Internetem.

news-internet-swiat3Według obliczeń w 2013 roku 73.4 proc. internautów na świecie łączyło się z Siecią w technologiach mobilnych. Według prognoz w roku 2017 ten odsetek wzrośnie do ponad 90 proc.

Źródło: Forbes

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close