Essential sprzedał tylko 5 tysięcy smartfonów w USA

essential-kolory

Zapowiedziany w maju tego roku Essential Phone miał być rewolucją na rynku smartfonów. Okazuje się jednak, że telefon współtwórcy Androida Andy’ego Rubina cieszy się niewielkim zainteresowaniem.

BayStreet, firma zajmująca się śledzeniem sprzedaży telefonów w Stanach Zjednoczonych, ujawniła, że od momentu wypuszczenia Essential Phone na rynek producentowi udało się sprzedać jedynie pięć tysięcy smartfonów. Taki wynik jest niemożliwie słaby, jednak – jak okazuje się w praktyce – nie niemożliwy do „osiągnięcia”.

Dlaczego tak mało?

Jedną z przyczyn, dla których urządzenie cieszy się tak niewielkim zainteresowaniem, może być fakt, że Essential Phone trafił do sprzedaży dopiero we wrześniu, czyli po premierach smartfonów największych konkurencyjnych firm, nie zaś – jak planowano w momencie prezentacji telefonu – w czerwcu.

Essential Phone to niemal bezramkowy smartfon z 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i akumulatorem o pojemności 3040 mAh. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 835. W Stanach Zjednoczonych telefon kosztuje 699,99 dolarów; za wariant z 360-stopniową kamerą Amerykanie muszą zapłacić o 200 dolarów więcej.

Source: Phonearena

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
66.67%
2 votes
33.33%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top