Fitbit Alta HR: najmniejsza opaska fit bez przerwy mierzy puls

fitbit-alta-hr-0

W USA rozpoczęła się przedsprzedaż smartbanda Alta HR, najsmuklejszej opaski fit na świecie, która zadba o pomiary częstotliwości pracy serca, pracując na baterii do siedmiu dni.

Realizowane przez urządzenie pomiary mają m.in. na celu dobranie odpowiedniego czasu i okresu snu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wraz z urządzeniem dostarczana jest nowa aplikacja do analizy faz snu, Sleep Stages, zbierająca dane z akcelerometr i pulsometru oraz wyznaczająca na ich podstawie poszczególne fazy snu.

Analizy przeprowadzone przez Fitbit na 3 miliardach próbek snu użytkowników opasek (co odpowiada 2,5 miliona lat czasu) umożliwiły amerykańskiej firmie przygotowanie aplikacji Sleep Insights, stanowiącej rodzaj cyfrowego trenera, który podpowie jak efektywnie odpoczywać.

Alta HR jest mniejsza od Fitbit Charge 2 o 25%. Fitbit chwali się precyzyjnymi pomiarami i zestawieniem danych na temat pracy naszego organizmu w aplikacji na smartfonie.

Cena i dostępność

Przez najbliższy tydzień Altę HR można nabyć w przedsprzedaży, w cenie ok. 650 zł, na stronie producenta. Od kwietnia Alta HR ma być dostępna w sprzedaży na całym świecie. Smartband będzie dostępny w czterech podstawowych wersjach kolorystycznych i trzech rozmiarach. Dwie dodatkowe, edycje specjalne wykonano częściowo ze stali oraz różowego złota.

Źródło: Fitbit, Business wire

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top