Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Fortune: Apple najbardziej dochodową firmą na świecie

Dzięki iPhone’om Apple jest aktualnie jedną z najcenniejszych firm na świecie: jej wartość szacuje się na ponad 784,5 miliarda dolarów. W ostatnim roku fiskalnym zyski Apple’a wynosiły 45,7 miliarda dolarów, co sprawiło, że firma znalazła się na szczycie listy przedsiębiorstw przynoszących największe zyski.

W II kwartale fiskalnym 2017 roku iPhone’y odpowiadały za blisko 63 procent dochodów Apple’a. To podkreśla fakt, jak bardzo urządzenia te przyczyniają się do sukcesu firmy. Według Fortune, Apple ze swoim zeszłorocznym wynikiem 45,7 miliarda dolarów plasuje się na pierwszym miejscu listy najbardziej intratnych przedsiębiorstw na świecie. Drugi jest Industrial and Commercial Bank w Chinach, który osiągnął zysk 41,9 miliarda dolarów.

Kolejne trzy pozycje w rankingu również zajmują chińskie banki: China Construction Bank (34,8 miliarda dolarów), Agricultural Bank of China (27,7 miliarda) i Bank of China z wynikiem 24,8 miliarda dolarów. Jeśli chodzi o inne firmy związane z technologiami, to drugą po Apple’u jest Google i Alphabet (19,5 miliarda zysku), a trzecią Samsung, który w zeszłym roku fiskalnym zarobił 19,3 miliarda dolarów.

Źródło: Phonearena
Back to top button