Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Funkcja Znajdź mój iPhone pomogła złapać złodzieja telefonów

Producenci telefonów i smartwatchy przeładowują je różnymi funkcjami i aplikacjami, które nie zawsze są przydatne i warte uwagi. Inaczej jest z działającą na urządzeniach Apple`a usługą Znajdź mój iPhone, dzięki której udaje się namierzyć skradziony telefon i przy okazji złapać jego złodzieja. Przekonali się o tym uczestnicy trwającego właśnie corocznego festiwalu muzyki i sztuki Coachella w Kalifornii.

Mówi się, że okazja czyni złodzieja. Tak było i tym razem: festiwalowe warunki, takie jak ścisk i chaos oraz tłum, którego uwaga była rozproszona na tyle, by przestać zaprzątać sobie myśli cennymi rzeczami, które ma się w kieszeni – te okoliczności miały sprzyjać złodziejowi, który postanowił ogołocić z wartościowych urządzeń dziesiątki uczestników festiwalu. Gdy zdali sobie oni sprawę, że ich iPhone`y i iPady trafiły do niepowołanych rąk, uruchomili funkcję Znajdź mój iPhone, która wskazała lokalizację telefonów i śledziła intruza w miejscu festiwalu, dopóki nie dostał się on w ręce ochroniarzy.

Gdy policja przybyła na miejsce, okazało się, że złodziej miał przy sobie ponad 100 urządzeń – wszystkie ukradł w ciągu jednego festiwalowego dnia. Intruzowi postawiono zarzut kradzieży i posiadania skradzionej własności, a telefony oddano użytkownikom, którzy się po nie zgłosili. Urządzenia, do których nikt się nie przyznał, oddano do biura rzeczy znalezionych.

Usługa Znajdź mój iPhone ułatwia odnalezienie i zabezpiecza zagubione urządzenia Apple`a, takie jak iPhone, iPad czy Apple Watch. Aby móc korzystać z funkcji, należy zalogować się w usłudze iCloud.com lub aplikacji Znajdź mój iPhone i skonfigurować usługę. Dzięki tej opcji wyświetlimy zagubione urządzenie na mapie i będziemy mogli je śledzić; oprócz tego, odtworzymy dźwięk, który pomoże nam namierzyć zgubiony telefon, czy skasujemy z niego zdalnie wszystkie dane osobowe.

Źródło: Ubergizmo, Apple
Back to top button