Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Galaxy Note 7s: smartfon z odzysku w Indiach i Wietnamie

Samsung obrał za cel rynki wschodzące i właśnie przygotowuje odświeżoną wersję Galaxy Note 7 do sprzedaży.

Proces przygotowania smartfona do ponownego wypuszczenia na rynek ma potrwać do maja 2017 roku, sprzedaż rozpocznie się w czerwcu. Według informacji przedstawionych przez południowokoreański serwis Hankyung w wersji smartfona oznaczonej jako Note 7s zostanie zmieniona bateria. Feralny akumulator zastąpi ogniowo o pojemności od 3000 do 3200 mAh. Specyfikacje techniczne nowego Note 7s są identyczne, jak oryginalnego modelu, wymieniona ma za to zostać obudowa telefonu.

Kłopotów z Note 7 ciąg dalszy…

We wcześniej opublikowanych komunikatach Samsung poinformował o odzyskaniu 98% z 3,06 miliona modeli Galaxy Note 7. 200 000 urządzeń wykorzystano do wykrycia przyczyn zapalających się baterii. Pozostałe, ponad 2,5 miliona urządzeń ma trafić m.in. do sprzedaży na rynkach wschodzących, do Indii i Wietnamu. Według informacji Hankyung, firma rozważą także sprzedaż Note 7s w Południowej Korei.

Jeśli nie 2,5 miliona odzyskanych przez Samsunga urządzeń nie trafi do sprzedaży, południowokoreański gigant będzie musiał zadbać o ich utylizację.

Prosty rachunek umożliwia wyliczenie, że na świecie wciąż może być ponad 50 000 wadliwych smartfonów Galaxy Note 7.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close