Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Główny partner produkcyjny Apple’a odnotowuje spory spadek zysków

Tajwańska firma Foxconn, odpowiedzialna za produkcję wielu produktów sprzedawanych pod logo Apple’a, odnotowała w tym kwartale spadek zysków aż o 39%. Jest to największy kwartalny spadek wyników firmy od globalnego kryzysu gospodarczego w 2008 roku.

Winni? iPhone X i Face ID

Najbardziej prawdopodobnym powodem takiego stanu rzeczy jest szereg problemów z produkcją iPhone’a X. Jubileuszowy smartfon Apple’a pierwszy w historii urządzeń mobilnych firmy otrzymał bezramkowy ekran OLED – to właśnie on przysporzył najwięcej kłopotów podczas produkcji. Kolejnym winowajcą jest technologia rozpoznawania twarzy Face ID. W październiku, kilka tygodni przed premierą, Apple miało nawet przekazać dostawcom części nakaz o zmniejszeniu precyzyjności tej funkcji; firma z nadgryzionym jabłkiem w logo zaprzeczyła jednak tym plotkom. Choć nie znamy oficjalnych przyczyn problemów firmy Foxconn, wygląda na to, że Apple zwyczajnie nie radzi sobie z ogromnym popytem na nowego iPhone’a.

iphone-x

Będzie lepiej

W najbliższych tygodniach produkcja iPhone’a X ma znacząco wzrosnąć. Powoli da się ujrzeć zmiany w dostępności – w momencie wydania urządzenia czas oczekiwania wynosił 5–6 tygodni, teraz zaś są to ok. 4 tygodnie. W trzecim kwartale 2017 roku wyprodukowano 44 miliony iPhone’ów X. Liczba ta ma wzrosnąć w ostatnich trzech miesiącach tego roku aż do 81 mln.

Źródło: Phonearena
Back to top button