Wiadomości

Google Allo – rozbudowany komunikator tekstowy z Asystentem Google

Użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS mogą otrzymali nowy komunikator Google Allo do konwersacji z użyciem sztucznej inteligencji.

‚Google Allo może pomóc w planowaniu, wyszukiwaniu informacji i łatwiejszym wyrażaniu siebie na czacie. Będzie się też uczył i działał lepiej im dłużej będziecie z niego korzystać’ – opisuje aplikację Google. Z zewnątrz jest to zwykły komunikator tekstowy, jednak w gruncie rzeczy mamy do czynienia z produktem bardziej zaawansowanym, pełnym ciekawych rozwiązań i wspieranym przez wirtualnego asystenta.Google Allo wyposażono w funkcję Smart Reply (Sprytne Odpowiedzi), która pozwala na udzielenie szybkiej, predefiniowanej odpowiedzi za pomocą jednego dotknięcia, podsyła również własne sugestie na podstawie przesyłanych zdjęć, kontekstu czy wcześniejszych rozmów. Idąc z duchem czasu, Google zawarło w komunikatorze sporo możliwości personalizacji, wyrażania siebie i swoich emocji – emotikonki, naklejki, opcję powiększania i pomniejszania tekstu czy obrazków, a także edytowanie zdjęć (np. dodawanie odręcznych rysunków i grafik).

news-google-allo-3

news-google-allo-4

Najciekawszym elementem jest wbudowany Google Assistant (Asystent Google) w wersji poglądowej. Pozwala na odbycie rozmowy z botem w ramach czatu – można zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi oraz gotowe rozwiązania bezpośrednio od Google. Dzięki temu nie trzeba opuszczać rozmowy żeby sprawdzić adres, podzielić się ulubionym klipem na YouTube czy wybrać miejsce na kolację. Użytkownik może też poprosić o najświeższe informacje na interesujące go tematy i tłumaczenie zdań w ponad 100 językach. Asystenta można przywołać w każdym momencie rozmowy ze znajomym. Aktualnie jest on dostępny wyłącznie po angielsku, ale wsparcie dla innych języków zostanie wkrótce wprowadzona, tak samo jak nowe funkcje.

news-google-allo-2

Google Allo kładzie także duży nacisk na prywatność i bezpieczeństwo użytkownika. Wszystkie czaty są szyfrowane za pomocą takich technologii jak Transaprent Layer Security (TLS). Podobnie jak w Chrome, Allo zawiera Tryb Incognito – wszystkie wiadomości są w nim szyfrowane end-to-end, dostępne są też dodatkowe funkcje związane z prywatnością jak dyskretne powiadomienia czy czas wygaśnięcia wiadomości.

news-google-allo-1

Google Allo jest stopniowo wdrażany do sklepów Google Play i App Store i ma być dostępny na całym świecie w ciągu kilku najbliższych dni. Warto też dodać, że podobnie jak Google Duo, Allo bazuje na numerze telefonu użytkownika.

Źródło: Google, własne

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close