Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Google odpowiada na krytykę dotyczącą ekranu Pixela 2 XL

Od momentu premiery Pixela 2 XL w internecie pojawiają się skargi na temat ekranu najnowszego smartfona Google’a. Większy brat Pixela 2 boryka się z problemami dotyczącymi przede wszystkim wyświetlania kolorów.

Recenzenci skarżą się między innymi na przytłumione kolory, nierówne podświetlenie pikseli, niewyraźny obraz przy przewijaniu. Największą bolączką jest jednak zjawisko nazwane półżartobliwie „blue tint of death” („niebieski odcień śmierci” – od znanego wszystkim „niebieskiego ekranu śmierci” w systemie Windows). Gdy ekran telefonu jest widziany pod choćby najmniejszym kątem, obraz zyskuje niepożądane niebieskie zabarwienie.

Google wypowiada się na temat problemów Pixela 2 XL

„Zaprojektowaliśmy tegoroczny wyświetlacz Pixela w taki sposób, aby wyświetlane kolory były naturalne i wiernie odwzorowywały rzeczywistość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wielu użytkowników preferuje bardziej intensywne barwy, wobec czego zaktualizowaliśmy oprogramowanie, dodając opcję wzmocnienia kolorów o 10%, dzięki czemu obraz będzie bardziej nasycony. Zawsze obserwujemy odpowiedź społeczności na nasze produkty i planujemy dodawać więcej opcji dostosowania koloru poprzez oprogramowanie.”

Niestety w komunikacie od Google’a zabrakło informacji o najbardziej palącym problemie, czyli „blue tint of death”. Nie jest to jednak mankament, który da się w prosty sposób rozwiązać poprzez software. Podobnie jest w przypadku nierówno podświetlonych pikseli, których obecność spowodowana jest prawdopodobnie przez problemy matrycy z przekazywaniem odpowiedniej ilości napięcia. Niemniej warto docenić, że Google stara się przynajmniej odrobinę poprawić sytuację – choć wciąż nie można spodziewać się kolorów tak intensywnych jak w przypadku ekranów AMOLED stosowanych np. w smartfonach Samsunga. Dla fanów urządzeń Google’a alternatywą pozostaje mniejszy z pary tegorocznych Pixeli, w którym zastosowano właśnie wyświetlacz typu AMOLED.

LG winowajcą

lg-v30

Z niemal identycznymi problemami boryka się V30, najnowszy model w linii „drugich flagowców” LG. To właśnie LG Display przygotowało ekran dla Pixela 2 XL – jest to wyświetlacz typu P-OLED, czyli „plastic OLED”. Zamiast szklanego podłoża użyte zostało tworzywo polimerowe, co pozwala na uzyskanie cieńszego i bardziej elastycznego ekranu. Z podobnego rozwiązania korzysta Samsung w przypadku ekranów S8 i Note 8. Ich jakość jest w dużej mierze zależna jednak od wykorzystanego plastiku, materiału użytego dla diod (zwłaszcza w przypadku niebieskich pikseli, które zużywają się najszybciej), a także układu matrycy subpikseli. W porównaniu do Samsunga LG ma na razie dużo mniejsze doświadczenie w dziedzinie elastycznych ekranów – widać to właśnie w przypadku V30 i Pixela 2 XL.

Source: Phonearena
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close