Google pracuje nad wklejaniem bez kopiowania

copypaste

Każdy użytkownik smartfona miał pewnie sytuacje kiedy próbując zaznaczyć do kopiowania konkretną nazwę podświetlało się całe zdanie. Albo kiedy okazywało się, że schowek jest pusty i do innej aplikacji musimy wpisywać tekst z pamięci. Jest to uciążliwe zwłaszcza w przypadku wyszukiwania lokalizacji miejsca o którym czytaliśmy. Na szczęście Google pracuje właśnie nad rozwiązaniem problemu.

Google pracuje nad wbudowanym asystentem, który zapamięta na jaki temat szukaliśmy informacji w przeglądarce Chrome. Jeśli w innej aplikacji będziemy chcieli coś wyszukać to jedną z podpowiedzi będzie nazwa, której przed chwilą szukaliśmy. Dla przykładu, kiedy znaleźliśmy w Chromie nazwę jakiejś restauracji i chcemy się dowiedzieć jak do niej dojechać, to bez kopiowania w Mapach pojawi się podpowiedź nazwy.

Robocza nazwa narzędzia to „Copyless paste” i może się okazać bardzo przydatne kiedy będziemy chcieli szybko wyszukać informacje. Nie jest to tak zaawansowane, żeby automatycznie wysyłać na maila przepis lub artykuł, który nas zainteresuje, ale na pewno pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Firma obiecuje też, że wszystkie zapisane tak informacje nie wydostaną się poza nasze urządzenie.

Niestety informacje udostępnione przez Google wskazują, że nowa funkcja nie będzie dostępna na starszych modelach smartfonów. Narzędzie „Copyless paste” zsoatnie prawdopodobnie oficjalnie zaprezentowane podczas konferencji Google I/O zaplanowanej na 17 maja.

Źródło: Engadget

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top