Wiadomości

Google Voice Search jeszcze szybsze i dokładniejsze

Użytkownicy urządzeń z Androidem i iOS mogą już pobierać aktualizację Google Voice Search, która wprowadza wyszukiwanie głosowe na jeszcze wyższy poziom.

Google poinformowało na swoim blogu o zmianach w aplikacji oraz pochwaliło się najnowszymi dokonaniami w algorytmach wyszukiwania głosowego, które doprowadziły do znacznego ulepszenia Voice Search. Członkowie Google Speech Team wprowadzili nowy silnik, oparty na nawracającej sieci neuronów, który jest w stanie z większą dokładnością i szybkością rozpoznawać słowa, m.in. poprzez zmniejszenie opóźnienia między mową a jej interpretacją. Udoskonalony model głosowy potrafi również lepiej odróżnić podobnie brzmiące litery. Co więcej, teraz Google Voice Search łatwiej zrozumie słowa wypowiadane w cichy sposób, jak również te w głośnym otoczeniu. Aktualizacja jest już dostępna do pobrania w sklepach App Store i Google Play.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close