Gra Pokemon Go zarobiła 1,2 miliarda dolarów

pokemon-go

Wydana 6 lipca 2016 roku produkcja studia Niantic okazała się strzałem w dziesiątkę. Gra przypomniała całemu światu starą bajkę o Pokemonach i otworzyła nowy rozdział w historii gier, popularyzując technologię rzeczywistości rozszerzonej. Szacowano, że w ciągu roku Pokemon GO przyniesie jej twórcom zysk rzędu jednego miliarda dolarów.

Zgodnie z danymi bostońskiego startupu Apptopia, gra osiągnęła ten cel, ubogacając studio Niantic o 1,2 miliarda dolarów. W sumie aplikacja została pobrana 752 miliony razy, co również jest imponującym rezultatem.

Popularność spada

Przypatrując się statystykom, warto jednak podkreślić, że okrągły miliard Pokemony zarobiły przed lutym 2017, a więc w zaledwie siedem miesięcy od daty wydania gry. Oznacza to, że popularność programu spada. Twórcy Pokemon GO próbują temu zapobiec, wprowadzając do rozgrywki pewne innowacje, które zostały udostępnione wraz z wydaniem dużej aktualizacji tytułu w drugiej połowie czerwca tego roku. Uaktualnienie przyniosło między innymi modernizację Gymów i dało graczom możliwość kooperacyjnych walk z bossami w trybie Raid Battle.

Source: Ubergizmo

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top