Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Gry mobilne pomagają relaksować się w pracy

Wielu z was wie to pewnie od dawna, ale w końcu zostało potwierdzone naukowo – gry mobilne pomagają odstresować się w pracy!

Aż 50% amerykanów (polaków pewnie podobnie) cierpi z powodu skutków przewlekłego stresu i niepokoju w pracy? Pewnie wiele razy macie ochotę odpocząć chwilę i oderwać się od nawału obowiązków. Zazwyczaj wtedy przypominamy sobie o piętrzącej się stercie zadań do wykonania i nie możemy się porządnie zrelaksować.

Jednak od teraz wiadomo już, że przerwa na granie w gry nie jest niczym złym! Naukowcy z Uniwersytetu z Florydy ogłosili właśnie, że gry mobilne to doskonały sposób na „zresetowanie” naszego mózgu. A każdy użytkownik urządzeń mobilnych wie dobrze, że po resecie wszystko działa lepiej!

Przebieg badania

Naukowcy przeanalizowali pracę mózgu podczas wykonywania wymagających zadań, a następnie pozwolili im na chwilę przerwy w trzech grupach. Pierwsza dostała grę „Sushi Cat 2”, druga miała tylko stać i czekać na dalszy ciąg badania, a trzecia wzięła udział w treningu relaksacyjnym.

Co się okazało?

Że grupa, która grała w „Sushi Cat 2” była najbardziej zrelaksowana i czuła się znacznie lepiej niż inni. Ci, którzy nie robili nic, podczas przerwy myśleli o swoich zadaniach, natomiast uczestnicy treningu relaksacyjnego pozbyli się części negatywnych uczuć i stresu.

Jeden z autorów badania powiedział, że zamiast pracować na 100% i starać się robić wszystko w wyznaczonym czasie, lepiej jest zrobić kilka krótkich przerw. Po każdej z nich pracownik wróci bardziej zrelaksowany, a jego praca będzie wydajniejsza.

Source: Phonearena
Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close