Wiadomości

HTC nadal w finansowym dołku

HTC wydało raport finansowy za luty 2016 roku. Wyniki nie są niestety zbyt obiecujące, a uzyskany przychód był o połowę mniejszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przychód HTC za ostatni miesiąc wyniósł zaledwie 128 milionów dolarów, czyli o 35% mniej niż w styczniu i o 55% mniej niż w lutym 2015 roku (261 milionów dolarów). Jest to najgorszy wynik miesięczny od niemal dekady. Tajwańska firma stara się jednak zachować optymizm, wierząc w ewentualny sukces w sektorze wirtualnej rzeczywistości. Mają w tym pomóc gogle HTC Vive, które cieszą się ponoć niezłą popularnością w przedsprzedaży. Z dostępnych informacji wynika, że wysoka cena (800 dolarów w USA i 900 euro w Europie) nie przestraszyła konsumentów, którzy w ciągu 10 minut od momentu przyjmowania zamówień zarezerwowali 15 tysięcy sztuk produktu. Poza tym, duże nadzieje pokładane są w nadchodzącym smartfonie HTC One M10 aka HTC 10, który ma stanowić godną konkurencję dla Galaxy S7 i LG G5.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close