TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

HTC nie obiecuje comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń Androida

HTC nie obiecuje comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń Androida

Dwa miesiące temu, w momencie pojawienia się StageFright – największego zagrożenia w historii Androida – Google oraz część innych światowych producentów smartfonów zapowiedziało regularne wydawanie aktualizacji zabezpieczeń dla swoich urządzeń. Takich obietnic nie zamierza jednak składać HTC.

StageFright zasiał poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa Androida, narażając na utratę danych posiadaczy ponad miliarda sprzętów opartych na tej platformie. Na odzew ze strony gigantów branży nie trzeba było długo czekać. Od kiedy błąd został odkryty przez firmę Zimperium zLabs, Google, Samsung oraz LG zapowiedziały wydawanie comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń, aby uchronić swoich konsumentów przed podobnymi problemami w przyszłości. Ostatnio jednak na światło dzienne wyszła informacja o kolejnym, równie groźnym wcieleniu StageFrighta, w sprawie którego głos zabrało jedynie Google informując, że w tym tygodniu pojawi się stosowna łatka dla urządzeń linii Nexus. Pozostali producenci póki co milczą, choć najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu opublikują poprawkę. news-htc-aktualizacje-android-2 HTC nie obiecuje comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń AndroidaNa podobne deklaracje i równie szybką reakcję nie decyduje się HTC, zdaniem którego wydawanie regularnych aktualizacji jest nierealne. Firma nie zamierza składać klientom obietnic, z których nie będzie mogła się wywiązać, chociażby z powodu spowolnienia całego procesu przez operatorów komórkowych, którzy mogą dostarczyć uaktualnienie w różnych, czasami dość odległych terminach. Niemniej, jak uspokaja szef amerykańskiego oddziału HTC, Jason Mackenzie, producent nie zapomina o użytkownikach swoich urządzeń i postara się o sprawną i jak najszybszą wysyłkę aktualizacji.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
4 głosy
12.5%
1 głosy
12.5%
1 głosy
25%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top