TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

HTC odnotowuje kolejne spadki przychodów

Tajwański producent opublikował wyniki finansowe na maj 2018 roku. Nie od dziś wiadomo, że HTC sprawuje się coraz gorzej, jednak upadek firmy jest coraz bardziej widoczny – od odpowiadającego okresu w zeszłym roku przychody HTC zmalały aż o 46%.

Przychód HTC w maju 2018 roku wyniósł 82,35 miliona dolarów, czyli prawie dwa razy mniej niż dwanaście miesięcy temu, gdy wartość ta wynosiła 152,27 mln USD. Całkowity przychód tajwańskiej firmy od początku roku wynosi 448,06 mln, czyli o 351 mln niż w odpowiadającym okresie rok temu.

Rok 2017 był jak dotąd najgorszym dla HTC – odnotowano stratę aż 580 milionów dolarów. Na razie wszystko wskazuje na to, że wyniki z bieżącego roku będą przedstawiać się jeszcze gorzej. Warto jednak zauważyć, że najnowszy flagowiec, U12+, został wydany pod koniec maja, co oznacza, że jeszcze nie znamy jego wpływu na finanse firmy.

Źródło: Htc

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top