Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

HTC pracuje nad nowym smartfonem o nazwie kodowej Ocean Life

Tegoroczna oferta smartfonów HTC rozszerzy się o średniobudżetowe urządzenie nazywane obecnie Ocean Life. W jego wyposażeniu znajdą się m.in. wrażliwe na siłę nacisku krawędzie Edge Sense.

Nazwa

Ocean Life to nazwa spójna z konwencją używaną przez tajwańską firmę przy kryptonimach urządzeń z serii U. HTC U Ultra był znany wewnętrznie jako Ocean Note, U Play nosił nazwę Ocean Smart, z kolei flagowy U11 nazywany był Ocean Master lub po prostu Ocean. To oznacza, że opisywany smartfon będzie prawdopodobnie kolejnym modelem z tej właśnie serii – być może jest to następca wydanego pół roku temu U Play.

Specyfikacja

Smartfon znany jako Ocean Life będzie wyświetlać obraz na 5,2-calowym panelu Super LCD o rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli – jest to ekran identyczny jak ten stosowany we wspomnianym już modelu U Play. W roli procesora pojawi się zaprezentowany dwa miesiące temu układ Snapdragon 660, korzystający z 8 rdzeni Kryo 260 (4 x 2,2 GHz, 4 x 1,84 GHz) i grafiki Adreno 512. Według testów chip oznaczony numerem 660 jest w stanie oferować wydajność na poziomie zbliżonym do najważniejszego tegorocznego procesora Qualcomma, modelu 835 – ich wyniki w benchmarku GeekBench wynoszą odpowiednio 1 588 i 1 832 punktów. Wśród urządzeń korzystających ze Snapdragona 660 znajdują się m.in. Samsung Galaxy C10, Asus ZenFone 4 i Xiaomi Mi 6c.

Pojemność baterii wyniesie 2 600 mAh, a całość będzie działać pod kontrolą systemu Android 7.1.1 z nakładką HTC Sense 9. Wśród pozostałych elementów specyfikacji znalazła się obsługa standardu Bluetooth w wersji 5.0 oraz wsparcie dla słuchawek HTC USonic, co niestety oznacza również brak gniazda mini jack 3,5 mm. Zarówno przedni, jak i tylny aparat będą korzystać z obiektywów o rozdzielczości 16 megapikseli.

Edge Sense

Ocean Life oferuje także wsparcie dla intrygującej funkcji Edge Sense, która wcześniej dostępna była jedynie we flagowym U11. To oznacza, że tajwańska firma może mieć w planach wyposażenie wszystkich kolejnych smartfonów w krawędzie wrażliwe na siłę nacisku – podobnie jak Samsung w kwestii zakrzywionych krawędzi, które pojawiają się we flagowcach koreańskiego giganta co roku od wersji S6 Edge. Zastosowane przez HTC rozwiązanie pozwala między innymi na szybkie włączenie aplikacji aparatu, rozpoczęcia nagrywania dźwięku, włączenie latarki oraz dostęp do wielu innych funkcji smartfona.

Source: @llabtoofer
Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close