Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

HTC U11+ oficjalnie: bezramkowy ekran 18:9, duża bateria

HTC zaprezentowało dziś parę nowych urządzeń – jednym z nich jest model U11+ będący ulepszoną wersją flagowego U11. Wśród nowości znalazł się większy ekran z coraz bardziej popularnymi proporcjami 18:9, powiększona bateria, a także interesująca opcja kolorystyczna z przezroczystym tylnym panelem.

Większy ekran, ten sam rozmiar urządzenia

Tajwańska firma zdecydowała się pójść w ślady konkurencji i zaoferować użytkownikom urządzenie z wyświetlaczem o proporcjach 18:9. Utrzymano przy tym te same wymiary smartfona co w przypadku U11. W efekcie ekran zajmuje teraz większą część przedniego panelu, co z pewnością wygląda lepiej, a dodatkowo zmieści się na nim więcej wyświetlanych informacji. Przekątna wyświetlacza wynosi 6 cali, natomiast rozdzielczość to 1440 na 2880 pikseli. HTC skorzystało z panelu Super LCD 6. Ekran U11+ obsługuje przestrzeń kolorów DCI-P3 oraz zawartość HDR10.

Specyfikacja

Lista podzespołów U11+ przedstawia się bardzo podobnie jak w przypadku wcześniejszego modelu U11 – smartfon został wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 835, grafikę Adreno 540, oferowane są warianty z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Główny aparat (12 MP, f/1.7) pozostał niezmieniony od strony sprzętowej, przedni natomiast korzysta z obiektywu 8 MP (w przypadku U11 było to 16 MP). Powiększony ekran warunkuje obecność większej baterii, której pojemność wyniesie teraz aż 3 930 mAh. Z przodu znalazły się głośniki BoomSound, których dźwięk ma być o 30% donośniejszy niż w przypadku wcześniejszego modelu. Wciąż brakuje wejścia słuchawkowego 3,5 mm, co rekompensowane jest jednak przez certyfikat wodo- i pyłoodporności IP68.

Edge Sense

Podobnie jak w przypadku U11, wersja z plusem wyposażona jest w Edge Sense – funkcjonalność ta pozwala na obsługę telefonu poprzez ściskanie jego krawędzi. W ten sposób można np. aktywować asystenta głosowego czy też dostać się do panelu ze skrótami Edge Launcher.

htc-u11+-przezroczysty

HTC U11+ będzie sprzedawany w trzech wersjach kolorystycznych: Ceramic Black, Amazing Silver oraz Translucent Black. Zdecydowanie najciekawszą z nich jest ta ostatnia: tylny panel jest wykonany z półprzezroczystego materiału, co pozwala na „podglądnięcie” wnętrza urządzenia.

Cena i dostępność

W tym miesiącu ruszy sprzedaż nowych modeli HTC. Na stronie producenta zamówienia będzie można składać od 20 listopada. Cena U11+ w Polsce wyniesie 3 399 zł – tym razem nie będzie to kwota o wiele większa niż w innych krajach europejskich, bowiem w strefie euro smartfon ten będzie kosztować 799 EUR, czyli 3 380 zł. Co ciekawe, U11+ nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Htc
Back to top button