Wiadomości

HTC U12+ zostanie zaprezentowany 23 maja, sprzedaż od 1 czerwca

Fani HTC dostaną interesujący prezent na Dzień Dziecka – to właśnie 1 czerwca na rynek wprowadzony zostanie najnowszy flagowiec firmy, a jego oficjalna premiera odbędzie się tydzień wcześniej. Nowe urządzenie tajwańskiego producenta będzie nosić nazwę U12+, a obok niego być może pojawi się także słabszy wariant U12.

Wygląd smartfona będzie nawiązywać do jego poprzednika, czyli modelu U11+. Zachowane zostanie ogólne wzornictwo z jeszcze bardziej odchudzonymi ramkami wokół ekranu. HTC U12+ będzie sprzedawany w kolorach czarnym, czerwonym i fioletowym, a obok nich ma pojawić się także edycja z przezroczystą obudową. Nie zabraknie także funkcji Edge Sense, która umożliwia sterowanie urządzeniem poprzez ściskanie jego boków. Całość wykonana zostanie głównie z metalu i szkła, co umożliwi bezprzewodowe ładowanie. Proporcja powierzchni ekranu do całego smartfona wyniesie ponad 80%.

HTC U12+ wyposażony zostanie w 6-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości QHD+. Smartfon będzie napędzany 8-rdzeniowym procesorem Snapdragon 845. Ilość pamięci RAM wyniesie 6 lub 8 GB, a miejsce na dane użytkownika będzie dostępne w wariantach 64 i 128 gigabajtów. Z przodu znajdzie się 8-megapikselowy aparat do selfie, natomiast główny aparat korzystać będzie z dwóch matryc o rozdzielczościach 12 i 16 MP. Pojemność baterii wyniesie 3 420 mAh. Smartfon sprzedawany będzie w cenach porównywalnych do Samsunga Galaxy S9 – wersja 64 GB ma kosztować 769 dolarów (ok. 2 800 zł), a za 128 GB zapłacić trzeba będzie 835 dolarów (ok. 3 000 zł).

HTC U12+ może być jednym z ostatnich smartfonów tajwańskiego producenta. Firma notuje od kilku lat coraz słabsze wyniki, a jej obecny udział na rynku wynosi mniej niż 1%. Spadająca popularność HTC w połączeniu z przejęciem sporej części pracowników firmy przez Google powodują, że 2018 będzie ciężką bitwą dla tajwańskiego przedsiębiorstwa.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close