HTC zakończył produkcję Nexusa 9

HTC ogłosił zaprzestanie produkcji tabletu Nexus 9. Urządzenie pozostanie do kupienia w ograniczonym nakładzie jedynie w sklepie producenta oraz u niektórych sprzedawców.

HTC Nexus 9 nigdy nie okazał się równie dużym sukcesem jak jego poprzednik – Asus Nexus 7. Główną winą można obarczyć cenę tabletu (399 dolarów), która znacznie odbiegała od standardów serii Nexus, a która w przypadku wspomnianego Nexusa 7 (199 dolarów) okazała się strzałem w dziesiątkę. Urządzenie prezentowane było jako konkurent iPada Air 2 i miało kilka mocnych kart przetargowych w postaci np. wysokiej wydajności, dobrego ekranu czy przyzwoitego, jak na pojemność baterii (6700 mAh), czasu pracy na jednym ładowaniu. Niemniej, problemy z przegrzewaniem i oprogramowaniem w połączeniu z wysoką ceną przesądziły o losie Nexusa 9. W zeszłym miesiącu tablet został wycofany z oficjalnego sklepu Google. Wciąż nie doczekaliśmy się również jego następcy i nie wiadomo, czy zmieni się to w tym roku.

Źródło: CNET

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
75%
3 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

[mc4wp_form id="56821"]
Top