TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Huawei chce w tym roku prześcignąć Apple’a

W 2017 roku Huawei był trzecim największym producentem telefonów na świecie – odnotowując wynik 153 milionów sprzedanych egzemplarzy, chiński gigant uplasował się za Samsungiem i Apple’em. Prezes Huawei, Yu Chengdong, ogłosił, że celem na 2018 jest sprzedaż 200 milionów smartfonów, co pozwoli firmie przegonić Apple’a.

Apple zdołało sprzedać w zeszłym roku 215 milionów smartfonów, co oznacza, że Huawei musiałoby powiększyć sprzedaż o prawie 30%, aby osiągnąć cel założony przez prezesa. Na korzyść chińskiego przedsiębiorstwa działa dominująca pozycja na rodzimym rynku oraz rosnąca popularność budżetowej marki Honor w Indiach i Europie. Najważniejsze będzie jednak powodzenie flagowej linii P20. Jednym z najciekawszych smartfonów wydanych w tym roku jest Huawei P20 Pro, który wyposażony został w potrójny aparat (40 + 8 + 20 megapikseli) oraz procesor ze specjalną jednostką przeznaczoną do obsługi sztucznej inteligencji.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top