Huawei oszczędza na P10, sprzedając warianty z wolniejszą pamięcią

p10-1

Jeden z największych chińskich producentów smartfonów został przyłapany na oferowaniu klientom słabszej wersji swojego nowego flagowca, P10. Dostępnych jest kilka różnych wariantów „dziesiątki”, które różnią się od siebie zastosowanymi kościami pamięci RAM i pamięci wewnętrznej.

Sześć modeli w jednym

p10-pamiec-850x478 Huawei oszczędza na P10, sprzedając warianty z wolniejszą pamięcią
Wyniki testów pamięci z aplikacji AndroBench 5.0

Choć sama obecność odmiennych wersji pamięciowych nie brzmi jak nic dziwnego, warto zauważyć, co wnoszą różnice między nimi – chodzi o diametralnie inne wyniki w testach prędkości zapisu i odczytu danych. Podczas gdy niektórzy z użytkowników P10 odnotowali odczyt w tempie ponad 700 megabajtów na sekundę (wynik dorównujący dobrej jakości dyskom SSD), inni nie mogą liczyć nawet na przekroczenie granicy 300 MB/s. Pomimo tak dużej rozbieżności wszystkie warianty sprzedawane są w tej samej cenie. Zauważono również obecność dwóch rodzajów pamięci RAM: LPDDR3 i LPDDR4, z których ten drugi oferuje przesył danych z maksymalną prędkością dwukrotnie większą niż pierwszy. Zastosowane rodzaje pamięci na dane to natomiast, zaczynając od najwolniejszego, eMMC 5.1, UFS 2.0 i UFS 2.1. Wobec tego na rynku dostępnych jest sześć wariantów Huawei P10, które sprzedawane są jako to samo urządzenie:

  • LPDDR3 + eMMC 5.1
  • LPDDR3 + UFS 2.0
  • LPDDR3 + UFS 2.1
  • LPDDR4 + eMMC 5.1
  • LPDDR4 + UFS 2.0
  • LPDDR4 + UFS 2.1

Wymienione powyżej wersje „dziesiątki” przedstawione są kolejno od najmniej do najbardziej wydajnej. Zainteresowanym kupnem najnowszego flagowca Huawei polecamy przetestowanie prędkości odczytu i zapisu danych w swoim urządzeniu, aby uniknąć rozczarowania.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top