Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Huawei pracuje nad własnym asystentem głosowym

Chińczycy pozazdrościli umiejętności amerykańskim głosowym asystentom i postanowili wyposażyć kolejne generacje swoich smartfonów w autorskie rozwiązanie.

Według informacji serwisu Bloomberg Technology w Huawei powstał zespół złożony z ponad stu specjalistów, których zadaniem jest opracowanie asystenta głosowego. Powstaje więc konkurent (lub konkurentka) dla Asystenta Google, Alexy Amazona, Siri Apple’a, Cortany Microsoftu oraz planowanej przez Samsunga Bixby. W pierwszej fazie rozwiązanie Huawei zostanie dostosowane do rodzimego rynku producenta, a więc oprogramowanie smartfonów będzie rozpoznawać i komunikować się po chińsku. Huawei będzie równolegle prowadził prace wraz z Amazonem i Google nad opracowaniem asystenta głosowego w innych językach.

Chiny bez Google’a

Wybór chińskiego rynku na pierwszą edycję asystenta głosowego Huawei nie jest przypadkowy. Ze względu na to, że na rodzimym rynku producenta smartfonów większość serwisów Google’a nie działa, przygotowywane oprogramowanie może wypełnić lukę.

Uzyskanie rozwiązania stosowanego w telefonach klasy premium otworzy również firmie Huawei drogę do pokonania największych rywali, Samsunga i Apple’a, na europejskich i rodzimych rynkach producentów urządzeń mobilnych.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close