Wiadomości

Huawei szykuje się do wydania składanego telefonu

Chiński gigant Huawei, który niedawno zaprezentował nowe smartfony z linii Mate 10, ma w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na przyszłość. W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się przedstawienia składanego smartfona z elastycznym ekranem – jest to koncept podobny jak długo wyczekiwany Galaxy X od Samsunga.

Prototyp już jest gotowy

Prezes Huawei, Richard Yu, potwierdził, że firma już posiada działający prototyp składanego smartfona. Przed zaprezentowaniem finalnej wersji chiński koncern czeka jednak na dokonanie pewnych ulepszeń w kwestii wzornictwa, a także usprawnień w funkcjonowaniu samego zginanego ekranu. Według Yu obecna forma urządzenia ma jeden kluczowy mankament w wyglądzie, którym jest pokaźny odstęp na środku oddzielający dwa fragmenty wyświetlacza, określony jako „niedopuszczalny”.

Nowy trend?

axon-m

ZTE, jeden z krajowych rywali Huawei, zdążył już pokazać swoją wersję koncepcji składanego smartfona. Niedawno wydany Axon M nie jest jednak wyposażony w elastyczny ekran, a w dwa wyświetlacze połączone ze sobą w formie przypominającej książkę. Samsung natomiast pracuje nad elastycznymi ekranami już kilka lat. Podobnymi prototypami chwaliło się także Lenovo. Czas pokaże, czy będzie to kolejny trend w designie smartfonów – tak jak podwójne aparaty, bezramkowe wyświetlacze i usuwanie wejścia słuchawkowego 3,5 mm.

Source: Phonearena
Tagi

Tomasz Hotloś

Miłośnik technologii i student informatyki na Politechnice Krakowskiej. Przez większość swojego życia mieszka w pobliżu Bieszczad, w których zwiedził już każdy centymetr. W wolnych chwilach gotuje, gra na komputerze i podróżuje rowerem po Krakowie. Fan włoskiego futbolu. W kwestii technologii zwolennik czystego Androida na smartfonie i Linuksa na komputerze.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close