Wiadomości

IDC: Windows Phone z największym wzrostem na rynku smartfonów

Analitycy IDC prognozują, że do 2019 roku Windows Phone będzie sukcesywnie rósł w siłę, zagarniając udziały w rynku od iOS i Androida. Urządzenia z tym systemem mają w najbliższych latach sprzedawać się w ponad dwukrotnie większej liczbie niż obecnie.

Na koniec 2015 roku Android będzie miał 79.4% udziału w globalnym rynku smartfonów, stanowiąc około 1.15 miliarda urządzeń sprzedanych na przestrzeni dwunastu miesięcy. Ma się to przełożyć na 8.5% wzrostu względem zeszłego roku. Zajmujący drugie miejsce system od Apple ma mieć wynik na poziomie 237 milionów sprzedanych iPhone’ów, co oznacza 16.4% udziału i 23-procentowy wzrost w porównaniu do 2014 roku. Windows Phone, który okupuje ostatnie miejsce na podium, osiągnie największy przyrost w skali roku – 34.1%. Da to platformie Microsoftu 3.2% z całego smartfonowego rynku i 46.8 miliona telefonów, które znajdą swoich nabywców. Jeśli chodzi o przyszłość, w 2019 roku IDC przewiduje, że na świecie sprzeda się 1.5 miliarda smartfonów z Androidem, równając się 79% udziału. Średnia wartość wzrostu ma wynieść około 7.5% licząc od 2015 do 2019 roku. iOS będzie miał 14.2% rynku (274.5 miliona sprzedanych iPhone’ów) i wzrost na poziomie 7.3%. Windows Phone zagarnie 5.4% globalnego rynku smartfonów w 2019 roku, czego rezultatem będzie 103.5 miliona telefonów sprzedanych w tym okresie. Wskaźnik wzrostu wyniesie 24.3%, czyli ponad trzykrotnie więcej niż w przypadku konkurencji.

Źródło: IDC

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close