Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Indie zakażą autonomicznych pojazdów, by chronić miejsca pracy

Pojazdy autonomiczne przechodzą aktualnie testy w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Korea Południowa, Niemcy czy Australia. Wygląda na to, że cały świat jest gotowy na rewolucję technologiczną na drogach. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kraje podzielają ten entuzjazm. Nieprzychylnym okiem na sztuczną inteligencję na drogach spoglądają chociażby Indie.

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o kolejnych innowacjach i ulepszeniach, jakie wprowadzają producenci do pojazdów autonomicznych, by stawały się coraz bezpieczniejsze i wygodniejsze – a przede wszystkim, by w niedalekiej przyszłości możliwe było bezproblemowe wdrożenie technologii na ulicach miast. Zgodnie z najnowszymi informacjami, tego typu rozwiązania zostaną całkowicie zakazane w Indiach.

Nitin Gadkari, minister transportu w tym kraju, wypowiedział się na ten temat w mediach. Szef resortu stwierdził, że jest pewny, że jego kraj nie pozwoli na wprowadzenie autonomicznych samochodów w Indiach. Chodzi o to, że maszyny pozbawiają ludzi źródła dochodu. – Nie pozwolimy na żadną technologię, która zabiera ludziom pracę. W kraju, w którym jest duże bezrobocie, nie mogą zostać wprowadzone maszyny, które zostawią ludzi bez pracy – wyjaśnia minister.

Source: Engadget
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close