Wiadomości

Instagram rezygnuje z powiadomień o screenach na InstaStories

Instagram postanowił zrezygnować z testowanej wcześniej funkcji powiadamiania swoich użytkowników o tym, że ktoś robi screena na ich InstaStories. Powód? Najprawdopodobniej jest nim fakt, że system dało się oszukać w prosty sposób.

Wcześniej w tym roku Instagram testował nową funkcję, którą było informowanie użytkowników o zrzutach ekranu na InstaStories. Dla niektórych była to dobra wiadomość, dla innych – wręcz przeciwnie. Osoby, które lubiły utrwalać materiały od innych w ten sposób, na pewno poczuły się przez chwilę nieswojo. Teraz okazuje się, że serwis całkowicie rezygnuje z wprowadzania tej funkcji.

Na BuzzFeed pojawiła się informacja, że Instagram zaprzestał testowania powiadomień o screenach. Okazało się bowiem, że system da się bardzo łatwo oszukać, włączając tryb samolotowy i wyłączając na chwilę wifi lub sieć komórkową. W ten sposób użytkownicy byli w stanie zrobić zrzut ekranu na InstaStories bez powiadomienia.

Source: Ubergizmo

 

Tagi

Dagmara

Grywa na komputerze, układa niemądre wierszyki. W portalu próbuje swoich sił na stanowisku newswoman. Fanka wszystkiego, co biega na czterech nogach i jest szczęśliwe. Pisze tu i ówdzie od ponad 10 lat.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close