Wiadomości

Internauci wybierają urządzenia Samsunga i Apple

GlobalWebIndex przedstawił, jak wygląda udział w rynku poszczególnych producentów smartfonów pod względem liczby internautów, korzystających z ich produktów. Również i w tej statystyce nie ma zaskoczeń – wyraźne prowadzenie uzyskał Samsung, a tuż za nim uplasowało się Apple.

Jak pokazują najnowsze badania, Samsung może się pochwalić tym, że aż 1 na 3 dorosłych użytkowników Internetu korzysta z jednego z ich urządzeń. W samej Korei Południowej ten udział wynosi natomiast imponujące 50%. Takie wartości umieszczają firmę znacznie przed największym rywalem – Apple, którego iPhone’y przejęły 21% udziału w światowym rynku. Aktualnie nie przekłada się to na równie wielkie zyski, jakimi może się pochwalić gigant z Cupertino, dla którego smartfony z najwyższej półki były i są głównym atutem. news-globalwebindex-internauci-urzadzenia_mobilne-1Wszystko to może jednak ulec zmianie, o ile Samsungowi uda się przekonać konsumentów do przesiadki z dotychczasowego modelu na Galaxy S6 – w tej chwili zdecydowało się na to 5% osób. Obecnie 13% klientów koreańskiego koncernu posiada Galaxy S4, 12% Galaxy S5, a 11% nadal jest właścicielami wiekowego Galaxy S3. Gdy tylko zmienią oni swoje wysłużone telefony na nowe, z wysokiej półki, udział Samsunga w rynku, jak i zyski z sekcji mobilnej mogą znacząco wzrosnąć.

Źródło: GlobalWebIndex

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close