Wiadomości

iPad Air 3 wielkim nieobecnym 2015 roku?

Apple zaprezentuje w tym roku nowe modele iPadów, ale wśród nich najprawdopodobniej zabraknie iPada Air 3 – potwierdzają kolejne źródła.

Według Digitimes, Apple szykuje nową wersję iPada mini, która będzie znacznie udoskonalona względem zeszłorocznego modelu, oferującego tylko takie nowości jak wsparcie dla technologii Touch ID i inne warianty kolorystyczne. iPad mini 4, jak wskazują różne doniesienia, doczeka się również nowego designu, upodabniającego urządzenie do iPada Air 2. Niestety, Digitimes nie dotarło do informacji na temat specyfikacji i funkcji tabletu. Serwis podaje jednak, że dostawcy Apple pracują już nad komponentami dla następcy iPada mini 3. Kolejnym tabletem, który ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku jest iPad Pro z 12.9-calowym wyświetlaczem, przeznaczony przede wszystkim dla konsumentów biznesowych. Tak duże urządzenie miałoby niewielu konkurentów w podobnym segmencie (m.in. rozwiązania od Microsoftu) i mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę. W świetle tych doniesień, nieobecność iPada Air 3 w 2015 roku wydaje się być jak najbardziej uzasadniona. Sprzedaż tabletów z roku na rok spada, więc Apple nie potrzebuje w swojej ofercie zbyt wielu propozycji, które w gruncie rzeczy nie różnią się od siebie zbyt mocno. Na wyjaśnienie wszelkich tajemnic musimy poczekać do 9 września, kiedy to prawdopodobnie odbędzie się konferencja firmy z Cupertino i prezentacja najnowszych produktów.

Źródło: BGR

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close