Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPad dla programistów oraz iOS 11 – nowości na WWDC 2017

Kilkadziesiąt minut temu zakończyła się konferencja WWDC organizowana przez Apple i skierowana do programistów. Co nowego zaprezentowała firma i czego się możemy spodziewać w najbliższym czasie?

Nowy iPad Pro

Przed rozpoczęciem konferencji w Sieci można było przeczytać wiele plotek i spekulacji na temat tego, co Apple zaprezentuje tym razem. Jeden z przecieków dotyczył nowego iPada z serii Pro. Jak się okazało wspomniane urządzenie będzie posiadało jeden z najbardziej zaawansowanych wyświetlaczy na świecie. Zwiększona będzie jasność oraz zminimalizowane odbicia. Ma również obsługiwać większą częstotliwość odświeżania – do 120 Hz. iPad dla programistów ma występować w dwóch wersjach – 12,9″ oraz 10,5″. W porównaniu do poprzednich modeli, nowy iPad Pro ma mieć znacznie lepszy procesor oraz grafikę. Natomiast za kamerę ma odpowiadać ten sam system co w przypadku iPhone 7. Na rynek trafią wersje z pamięcią 64 GB, 256 GB oraz 512 GB. Cena najmniejszego modelu ma wynosić 649$ (ok. 2400 zł), natomiast najbardziej zaawansowany wariant będzie kosztował 929$ (ok. 3450 zł).

Wersja deweloperska systemu iOS 11

Kolejną nowością od Apple ma być najnowsza wersja systemu operacyjnego – iOS 11. Firma obiecuje, że poprawili działanie wiadomości, minimalizowanie aplikacji oraz synchronizację między urządzeniami Apple. Dodatkowo pojawi się funkcja przesyłania pieniędzy za pomocą wiadomości. Oczywiście pod warunkiem, że korzystacie z Apple Pay. Również Siri razem z aktualizacją otrzyma nowy, bardziej naturalnie brzmiący głos. Będzie mogła też tłumaczyć zdania z jednego języka na inny. Zmiany obejmą też aparat i galerię zdjęć. Zwłaszcza w przypadku zdjęć Live, gdzie pojawią się całkiem nowe funkcje. Oprócz tego w nowym systemie znajdziemy aktualizacje map, lepszą współpracę między urządzeniami oraz odświeżony App Store. Wersja deweloperska iOS 11 ma być dostępna w przeciągu kilku godzin. Natomiast oficjalna premiera systemu odbędzie jesienią tego roku.

Source: Phonearena

 

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close