iPhone 5 ma wadliwe baterie. Apple je wymieni

img-Apple-iPhone-5s-2 iPhone 5 ma wadliwe baterie. Apple je wymieni
Apple Iphone 5c

Koncern Apple ogłosił program wymiany baterii w iPhone’ach 5. Nie we wszystkich. Tylko tych wyprodukowanych jesienią 2012 i zimą 2013 roku.

Baterie w niektórych smartfonach serii iPhone 5 mogą mieć wbudowane wadliwe baterie, które wyczerpują się wcześniej niż przewiduje producent – tej treści komunikat wydał koncern Apple. Firma z Cupertino zaznacza, że chodzi jedynie o egzemplarze telefonów wyprodukowane pomiędzy wrześniem 2012 a styczniem 2013 roku.

Aby sprawdzić, czy ogniwo kwalifikuje się do wymiany w ramach wspomnianego programu użytkownik musi odwiedzić specjalną stronę serwisową Apple i wpisać numer seryjny telefonu. Jeżeli system potwierdzi, że bateria jest wadliwa należy przekazać telefon do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie akumulator zostanie za darmo wymieniony.

Apple ma dobrą wiadomość dla tych użytkowników, którzy już wcześniej, po odkryciu słabej żywotności baterii w swoim iPhonie 5, postanowili ją wymienić płacąc z własnej kieszeni około 250 złotych. Otóż jeżeli okaże się, że było to ogniwo objęte programem wymiany, poniesiony koszty zostaną zwrócone przez producenta telefonu.

Na razie ogłoszona przez Apple akcja obejmuje użytkowników w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Od 29 sierpnia 2014 roku ma funkcjonować także w innych krajach na świecie, w tym także w Polsce.

Źródło: Apple

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.7%
70 głosy
23.25%
53 głosy
28.07%
64 głosy
17.98%
41 głosy
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze