Wiadomości

iPhone 6: Zielone światło w Chinach

Koncern Apple zdobył od chińskich władz wszystkie konieczne pozwolenia umożliwiające sprzedaż w Państwie Środka nowych modeli iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) ogłosiło, że po przeprowadzeniu testów dotyczących pracy smartfonów iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus dopuściło oba telefony do sprzedaży. Oznacza to, że Apple będzie mógł wreszcie skierować na rynek w Państwie Środka swoje flagowe modele, które w pierwszy weekend sprzedaży 19 września 2014 roku znalazły aż 10 milionów nabywców.

Wcześniej koncern z Cupertino miał pewne kłopoty z uzyskaniem wymaganych przez Chińczyków certyfikatów potwierdzających możliwość dopuszczenia nowych telefonów do sprzedaży. Tymczasem dla Apple Chiny to jeden z największych rynków zbytu jego urządzeń, tym bardziej że użytkownicy w Państwie Środka dosyć powszechnie gustują w smartfonach z dużymi wyświetlaczami, a właśnie w takie ekrany wyposażony są oba iPhone’y 6.

MIIT stwierdził w swoich dokumentach, że poddał nowe modele smartfonów Apple’a rygorystycznym testom bezpieczeństwa, które miały wyeliminować między innymi możliwość kradzieży danych z telefonów przy wykorzystaniu połączeń bezprzewodowych. Chińscy urzędnicy potwierdzili też, że Apple stale współpracował z nimi przy przeprowadzaniu wszystkich koniecznych badań diagnostycznych. Koncern z Cupertino nie ujawnił na razie jakiej wielkości sprzedaży spodziewa się na chińskim rynku. Wiadomo jedynie, że w sklepach nowe iPhone’y mają się pojawić w okolicach 17 października 2014 roku.

Źródło: ZDNet

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close