Wiadomości

iPhone X wciąż najlepiej sprzedającym się smartfonem

Firma Counterpoint Research opublikowała raport opisujący sprzedaż smartfonów w marcu 2018 roku. Pół roku po premierze pierwsze dwa miejsca wciąż zajmują najnowsze smartfony Apple’a – iPhone X oraz iPhone 8 Plus.

Jubileuszowy flagowiec X odpowiada za 3,5% globalnej sprzedaży smartfonów, podczas gdy wynik iPhone’a 8 Plus to 2,3%. Podium zamyka niskobudżetowy Xiaomi Redmi 5A – obecnie najlepiej sprzedający się smartfon z Androidem. Tuż za nim uplasował się Oppo A83. Najnowsze flagowce Samsunga – Galaxy S9 i S9+ – zajęły dopiero piąte i szóste miejsce, osiągając wyniki po 1,6%. Dużą popularnością wciąż cieszy się iPhone 7, który zajął siódme miejsce.

Source: Counterpoint
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close