Czy iPhone X zostanie wycofany z produkcji? Raczej nie, ale Apple ma mały problem z tym modelem

Zaprezentowany w ubiegłym roku jubileuszowy iPhone X może niebawem zniknąć z rynku. Tak przynajmniej sądzi analityk firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo. Powodem zaprzestania produkcji ma być słabsza sprzedaż modelu niż zakładało Apple.

Firma z Cupertino zakładała, że iPhone X będzie doskonale sprzedawać się w czasie okresu przedświątecznego. Klienci jednak bardzo niechętnie kupowali nowego smartfona Apple na prezent dla swoich bliskich, dlatego producent zamierza ograniczyć liczbę dostarczanych do sklepów iPhone’ów. Nie oznacza to jednak, że firma całkowicie zatrzyma produkcję modelu X. Ma ona zostać jedynie ograniczona, więc nie warto siać paniki.

Ming-Chi Kuo przewiduje, że Apple w ciągu kilku miesięcy znacząco obniży cenę jubileuszowego iPhone’a. Jeśli dobrze pójdzie, to już niebawem kupimy go za około 700 dolarów amerykańskich, czyli około 2400 złotych. Obecnie cena w naszym kraju wynosi około 5000 złotych. Jesienią natomiast ma zostać zaprezentowana nowa seria bardziej budżetowych smartfonów, która swoim designem będzie nawiązywać do modelu X. Dopiero wtedy z rynku zniknie wersja zaprezentowana w 2017 roku.

Przypomnijmy, że iPhone X wyposażony został w 5,8-calowy ekran OLED pracujący w rozdzielczości 2426 x 1125 pikseli o zagęszczeniu 463 ppi, sześciordzeniowy procesor Apple A11, 3 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB lub 256 GB pamięci na pliki (bez możliwości rozszerzenia za pomocą karty microSD). Na tylnej obudowie umieszczono podwójny aparat fotograficzny z optykami 12 megapikseli (o przesłonach f/1.8 i f/2.4) z podwójną diodą doświetlającą LED, a nad wyświetlaczem umieszczono kamerkę do wideorozmów i zdjęć selfie z optyką 7 megapikseli. Appe iPhone X zaopatrzono w zaawansowany system wykrywania twarzy Face ID, który może być wykorzystywany przez użytkownika do autoryzacji dostępu.

Źródło: Engadget

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
1 głosy
50%
2 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top