Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone’y cieszą się niesamowitą popularnością na terenie należącym do Samsunga

Wygląda na to, że już wkrótce Apple może zwiększyć swoje udziały na terenie Korei Południowej. Dane dotyczące przedsprzedaży najnowszych iPhone’ów w tym kraju, świadczą o dużym zainteresowaniu produktami amerykańskiego giganta.

W zeszłym tygodniu, trzech największych operatorów telefonii komórkowej w Korei Południowej zaczęło przyjmować zamówienia na iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Po niecałej godzinie ogłoszono, że liczba zamówień osiągnęła dziesiątki tysięcy, wyraźnie pokonując w tej kwestii Samsunga i ich model Galaxy Note 4, który zadebiutował we wrześniu tego roku. Porównanie to dotyczy rezultatów uzyskanych przez wymienione modele w przedsprzedaży oraz dniu premiery (dotyczy Galaxy Note 4).

KT Corporation, który jako pierwszy telekom wprowadził iPhone’y na koreański rynek ujawnił, że oba najnowsze modele smartfona dobiły do 10 tysięcy zamówień w ciągu jednej minuty, a po następnych 30 minutach osiągnięto pułap 50 tysięcy. LG Uplus Corporation, sprzedające smartfony Apple po raz pierwszy w historii oświadczyło, że przyjęli oni blisko 20 tysięcy zamówień przedpremierowych na nowe iPhone’y w czasie zaledwie 20 minut.

Największy z południowokoreańskich operatorów telekomunikacyjnych – SK Telecom Co. Odmówił udzielenia informacja dotyczącej konkretnych liczb, ale potwierdził, że zarówno pierwsza, jak i druga partia zamówień na te modele została już w pełni zarezerwowana i opłacona. W dniu wczorajszym rozpoczęto trzecią turę przedsprzedaży, co tylko pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszą się najnowsze telefony Apple. Pozostali dwaj operatorzy także zbierają dalsze zamówienia.

Analitycy szacują, że łączna liczba tzw. pre-orderów osiągnęła już ponad 100 tysięcy. Dla porównania, w analogicznym okresie czasu Samsung, wraz ze swoim Galaxy Note 4 uzyskał około 30 tysięcy zamówień składanych przedpremierowo.

news-samsung-galaxynote4-1

W drugim kwartale tego roku, udział Apple na rynku urządzeń mobilnych w Korei stał na poziomie 6%, co przełożyło się na czwarte miejsce na liście – tuż za Samsungiem (63%), LG Electronics (22%) oraz Pantech Corporation (7%). Jak podejrzewa Lee Seung-woo, analityk firmy IBK Securities, w czwartym kwartale 2014 roku sprzedaż pary Galaxy S5 – Galaxy Note 4 może być pięciokrotnie niższa (w skali światowej) w zestawieniu z iPhone’em 6 i iPhone’em 6 Plus. Przy takich wynikach, Apple może w bardzo szybkim tempie podbić południowokoreański rynek. Już teraz osiągneli sukces, a może być tylko lepiej.

Źródło: Wall Street Journal

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close