Wiadomości

Juniper Research: Phablety przejmą 20% rynku urządzeń mobilnych w 2019 roku

Firma analityczna Juniper Research opublikowała raport, zgodnie z którym phablety stanowić będą ponad jedną piątą całego rynku smartfonów w 2019 roku, osiągając sprzedaż na poziomie około 400 milionów sztuk.

Phablety (fablety) to tak naprawdę smartfony, których ekran ma przekątną od 5.5 do 6.9 cala, łącząc w sobie cechy wspomnianego urządzenia z funkcjonalnością tabletu. Według raportu, z każdym rokiem ich udział w rynku mobilnym będzie coraz bardziej dobitny i zauważalny, w czym pomoże ogólny trend, jaki panuje obecnie w segmencie urządzeń przenośnych. Większość producentów decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty, wyposażonych w duże ekrany dotykowe, phabletów, tym samym zapewniając konsumentom wygodniejsze i praktyczniejsze korzystanie z multimediów (np. gier i filmów).

W zeszłym roku nawet Apple, razem ze swoim iPhone 6 w wersji Plus dołączyło do tego grona, dzięki czemu fani marki mają możliwość wyboru pomiędzy bardziej tradycyjną, mniejszą (ale i tak większą niż poprzednie odsłony iPhone’a) wersją smartfona, a jej phabletowym odpowiednikiem.

Oprócz tego, analitycy z Juniper Research sugerują, że większość z 400 milionowej grupy tych urządzeń stanowić będą budżetowe propozycje. Ponadto, twierdzą oni, że w wyniku tendencji, zgodnie z którą smartfony doganiają wielkościowo tablety, sprzedaż tych drugich drastycznie spadnie. Z drugiej jednak strony, wysokie ceny tabletów z dużymi ekranami mogą kompletnie odstraszyć konsumentów. Mimo to, informacje te tylko potwierdzają, że przyszłość „przenośnych komputerów” stoi pod znakiem zapytania, wraz z rosnącą popularnością smartfonów/phabletów (szczególnie w Chinach).

Źródło: Juniper Research

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close