Kolejna Xperia odporna na wodę

Koncern Sony zapowiada wprowadzenie na rynek zmodyfikowanej wersji smartfona Sony Xperia M2. Jej podstawową zaletą ma być całkowita wodoszczelność.

Sony Xperia M2 Aqua – taką nazwę nosi nowy smartfon, którego wprowadzenie na polski rynek koncern Sony zapowiada na koniec września 2014 roku. Szkoda, że tak późno, bo wakacje już się wówczas skończą, a największą zaletę tego telefonu można by docenić właśnie w trakcie urlopu spędzanego nad wodą. Chodzi bowiem o to, że według zapewnień Sony urządzenie jest całkowicie odporne na wodę. Uzyskanie przez niego specjalnego certyfikatu IP65/68 ma potwierdzać, że smartfon może bez negatywnych skutków przebywać przez pół godziny na głębokości 1.5 metra pod wodą. Pod względem specyfikacji technicznej nowa Xperia nie będzie się niczym różniła od swojej starszej siostry – modelu Sony Xperia M2. Sercem urządzenia pozostanie procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktowany z częstotliwością 1.2 GHz, który będzie wspierał 1 GB pamięci RAM. Przestrzeń na gromadzenie danych wyniesie 8 GB, a obraz będzie wyświetlany na ekranie o przekątnej 4,8 cala. Cena Sony Xperia M2 Aqua nie jest jeszcze znana.

Źródło: www.sonymobile.com

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
31.79%
206 głosy
23.61%
153 głosy
33.49%
217 głosy
11.11%
72 głosy
Tomasz Słowik

Autor: Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top