TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Kolejne oszczędności w HTC – firma sprzeda fabrykę w Szanghaju

Kolejne oszczędności w HTC - firma sprzeda fabrykę w Szanghaju

Problemy HTC w ostatnich miesiącach zdecydowanie przybrały na sile. Tajwański koncern stara się jednak wyjść z całej sytuacji obronną ręką i zapowiada restrukturyzację, której jednym z elementów ma być sprzedanie fabryki w Szanghaju.

W ramach strategii zakładającej obniżenie kosztów o 35%, HTC już wcześniej ogłosiło, że pracę straci ponad dwa tysiące pracowników. Do tego poinformowano o planach reorganizacji biznesu, który zakłada otwarcie się na nowe sektory, m.in. wirtualną rzeczywistość – w tym celu utworzone zostaną również dodatkowe jednostki organizacyjne. Teraz wiemy, że zmiany pójdą jeszcze dalej, a kolejną fazą przebudowy działalności i cięć wydatków jest chęć sprzedania jednej z bardziej wydajnych fabryk ulokowanych na terenie Szanghaju. Podobnych kompleksów produkcyjnych HTC ma jednak całkiem dużo w Chinach i na Tajwanie, więc sprzedaż jednego nie powinna negatywnie odbić się dostępności czy dystrybucji urządzeń. W tej chwili trwają ponoć zaawansowane rozmowy z jednym z chińskich producentów, ale dokładne szczegóły, w tym nazwa kontrahenta i wartość transakcji pozostają niewiadomą.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
16.67%
1 głosy
16.67%
1 głosy
50%
3 głosy
16.66%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top