Wiadomości

Kolejne oszczędności w HTC – firma sprzeda fabrykę w Szanghaju

Problemy HTC w ostatnich miesiącach zdecydowanie przybrały na sile. Tajwański koncern stara się jednak wyjść z całej sytuacji obronną ręką i zapowiada restrukturyzację, której jednym z elementów ma być sprzedanie fabryki w Szanghaju.

W ramach strategii zakładającej obniżenie kosztów o 35%, HTC już wcześniej ogłosiło, że pracę straci ponad dwa tysiące pracowników. Do tego poinformowano o planach reorganizacji biznesu, który zakłada otwarcie się na nowe sektory, m.in. wirtualną rzeczywistość – w tym celu utworzone zostaną również dodatkowe jednostki organizacyjne. Teraz wiemy, że zmiany pójdą jeszcze dalej, a kolejną fazą przebudowy działalności i cięć wydatków jest chęć sprzedania jednej z bardziej wydajnych fabryk ulokowanych na terenie Szanghaju. Podobnych kompleksów produkcyjnych HTC ma jednak całkiem dużo w Chinach i na Tajwanie, więc sprzedaż jednego nie powinna negatywnie odbić się dostępności czy dystrybucji urządzeń. W tej chwili trwają ponoć zaawansowane rozmowy z jednym z chińskich producentów, ale dokładne szczegóły, w tym nazwa kontrahenta i wartość transakcji pozostają niewiadomą.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close