Wiadomości

Ile kosztuje wyprodukowanie jednego Samsunga Galaxy S9+ i iPhone’a X?

Portal TechInsights opublikował raport, w którym znalazły się koszty produkcji kilku ostatnich urządzeń Apple’a i Samsunga. Galaxy S9+ jest najdroższym do złożenia smartfonem koreańskiego giganta, plasując się w tej kategorii niedaleko za iPhone’em X.

Całkowity koszt wyprodukowania Samsunga Galaxy S9+ wyniósł 379 dolarów, czyli niecałe 1 300 zł. Najwięcej – dokładnie 72,5 USD – kosztuje wyświetlacz. Wśród innych drogich części warto wymienić procesor (68 dolarów) i aparat (48 dolarów).

Najnowszy flagowiec Apple’a kosztuje natomiast 389,5 dolarów (1 330 zł). Wyświetlacz z charakterystycznym „wcięciem” to dla firmy wydatek 77 dolarów. Więcej niż u rywala kosztuje także m.in. bateria, tańszym komponentem jest za to aparat. W raporcie znalazły się również informacje na temat kosztów produkcji Samsunga Note 8, Galaxy S8+ i iPhone’a 8+.

techinsights-koszt-produkcji-tel

Sama produkcja flagowego smartfona to zatem około 1/3 jego końcowej ceny. Na jego wartość wpływają także wydatki takie jak marketing, badania, dystrybucja czy podatki.

Source: Techinsights
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close