Legendarne telefony Nokii znikną z rynku na dobre

Legendarne telefony Nokii znikną z rynku na dobre

Koncern Microsoft zmierza do tego, by napis Nokia na stałe zniknął z telefonów firmowanych obecnie przez giganta z Redmond. Przy okazji, pozbędzie się też nazwy Windows Phone.

Do Internetu wyciekły poufne dokumenty, z których wynika, że Microsoft ma plany całkowitego usunięcia z rynku telefonów komórkowych marki Nokia. Według założeń ujawnionych we wspomnianych dokumentach modele Lumia 830 oraz Lumia 930 mają być ostatnimi, na obudowach których widać nazwę fińskiej legendy. Kolejne urządzenia będą już tytułowane słowami Lumia oraz Microsoft.

Dodatkowa nowość ma polegać na tym, że reklamując kolejne smartfony z serii Lumia, koncern z Redmond nie będzie już używał logo Windows Phone, czyli swojego systemu operacyjnego przeznaczonego dla smartfonów. Zamiast tego ma się pojawić standardowy znak Windows. Ta druga zmiana może być spowodowana faktem, że Microsoft przymierza się właśnie do wprowadzenia na rynek systemu Windows 9, który ma zintegrować pod swoimi skrzydłami zarówno oprogramowanie dla komputerów, jak i urządzeń przenośnych. Wygląda więc na to, że marka Windows Phone w przyszłości zniknie z rynku, podobnie jak teraz Nokia.

Źródło: ZDNet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
32.98%
189 głosy
23.91%
137 głosy
23.73%
136 głosy
19.38%
111 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top