TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

LG Display dostawcą większości wyświetlaczy dla smartwatchy

LG Display dostawcą większości wyświetlaczy dla smartwatchy

Zgodnie z danymi firmy analitycznej DisplaySearch, LG Display całkowicie zdominował rynek wyświetlaczy dla inteligentnych zegarków, zarówno pod względem dostaw, jak i przychodów.

Analitycy szacują, że w I kwartale 2015 roku LG Display wygenerował 148 milionów dolarów z tytułu sprzedaży (90.9% udziału). Na drugim miejscu znalazł się Samsung Display (3.1%). Pozostałe lokaty należały do Japan Display (2.4%) oraz Futaba (1.8%). Lider dostarczył na rynek około 8 milionów wyświetlaczy (66.8% udziału), zdecydowanie deklasując konkurentów w postaci Japan Display (1.4 miliona), Futaba (1.12 miliona) oraz Sharp (900 tysięcy). Duża w tym zasługa tego, iż LG jest póki co jedynym dostawcą paneli dla Apple Watch. Ponadto, Koreańczycy mają w portfolio kilka własnych zegarków, wliczając w to LG G Watch czy LG Watch Urbane. Co więcej, LG jest jedną z dwóch firm zajmujących się produkcją plastikowych ekranów OLED dla smartwatchy, które stają się standardem wśród tego typu gadżetów. Wybiegając w przyszłość, DisplaySearch wierzy, że jedynie Samsung będzie w stanie rywalizować z LG Display i już wkrótce stanie się drugim dostawcą wyświetlaczy dla zegarka Apple.

Źródło: Business Korea  

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
14.29%
1 głosy
28.57%
2 głosy
14.29%
1 głosy
42.85%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top