Wiadomości

LG G8 otrzyma ekran o rozdzielczości 4K

Przedstawiony miesiąc temu flagowiec LG, G7 ThinQ, zaczyna być coraz szerzej dostępny w sprzedaży – od początku bieżącego miesiąca urządzenie można kupić także w Polsce. Choć od premiery jego następcy dzieli nas jeszcze prawie rok, w internecie zaczęły już pojawiać się pierwsze informacje o G8.

Od wprowadzenia na rynek modelu G3 flagowce LG korzystały z wyświetlaczy o rozdzielczości QHD (1 440 na 2 560 lub 1 440 na 2 880 pikseli). Koreański producent ma rzekomo zdecydować się na umieszczenie w G8 ekranu o jeszcze większej rozdzielczości 3 840 na 2 160 punktów. Flagowiec LG wciąż będzie korzystać z panelu LCD. Wyświetlacz typu OLED będzie z kolei dalej wizytówką linii V. Wzrost rozdzielczości ma zachęcić do LG klientów, którym zależy na wyświetlanie treści związanych z wirtualną rzeczywistością.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close