TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

LG rozpoczyna restrukturyzację

LG rozpoczyna restrukturyzację

LG, podobnie jak jego koreański kuzyn Samsung, podzielone jest na kilka różnych dywizji działających na poszczególnych rynkach. Niektóre z nich radzą sobie lepiej i kwitną, inne z kolei przynoszą straty. Właśnie dlatego koncern wprowadza w życie restrukturyzację, której założeniem jest „rozwinąć skrzydła” każdego z sektorów.

Nowy plan LG obejmie wszystkie struktury firmy, w nadziei na danie im większej swobody w działaniu i dalszy rozwój. Koreański gigant będzie teraz zarządzany przez trzech doświadczonych kierowników, którzy będą doglądali każdego aspektu biznesu: Jo Seong-jin, prezydenta i CEO sekcji AGD firmy, Juno Cho, szefa i dyrektora generalnego działu mobilnego oraz Davida Junga, głównego prezydenta i jednocześnie dyrektora finansowego. Zmiany kadrowe na tym się jednak nie zakończoną. David Jung przejmie także pozycję przewodniczącego administracji spółki, a obecny wiceprezes LG Electronics, Koo Bon-joon, zasiądzie na stanowisku szefa LG Corp. Odpowiedzialny za LG Energy Business Center Lee Sang-bong otrzyma z kolei awans do roli prezydenta, zajmując się równocześnie relacjami Business to Business. Dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu – Wayne Park – przyjmie natomiast tytuł wiceprezydenta i zajmie się europejską działalnością LG. Podobną rolę, ale w kontekście innych zagranicznych rynków, obejmie wiceprezydent LG Electronics Europe – Brian Na. Zmiany zostaną wprowadzone 1 grudnia, a cały proces powinien się zakończyć na początku 2016 roku, po spotkaniu z udziałowcami.

Źródło: LG

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
42.86%
3 głosy
14.29%
1 głosy
14.29%
1 głosy
28.56%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top