Wiadomości

LG rozpoczyna restrukturyzację

LG, podobnie jak jego koreański kuzyn Samsung, podzielone jest na kilka różnych dywizji działających na poszczególnych rynkach. Niektóre z nich radzą sobie lepiej i kwitną, inne z kolei przynoszą straty. Właśnie dlatego koncern wprowadza w życie restrukturyzację, której założeniem jest „rozwinąć skrzydła” każdego z sektorów.

Nowy plan LG obejmie wszystkie struktury firmy, w nadziei na danie im większej swobody w działaniu i dalszy rozwój. Koreański gigant będzie teraz zarządzany przez trzech doświadczonych kierowników, którzy będą doglądali każdego aspektu biznesu: Jo Seong-jin, prezydenta i CEO sekcji AGD firmy, Juno Cho, szefa i dyrektora generalnego działu mobilnego oraz Davida Junga, głównego prezydenta i jednocześnie dyrektora finansowego. Zmiany kadrowe na tym się jednak nie zakończoną. David Jung przejmie także pozycję przewodniczącego administracji spółki, a obecny wiceprezes LG Electronics, Koo Bon-joon, zasiądzie na stanowisku szefa LG Corp. Odpowiedzialny za LG Energy Business Center Lee Sang-bong otrzyma z kolei awans do roli prezydenta, zajmując się równocześnie relacjami Business to Business. Dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu – Wayne Park – przyjmie natomiast tytuł wiceprezydenta i zajmie się europejską działalnością LG. Podobną rolę, ale w kontekście innych zagranicznych rynków, obejmie wiceprezydent LG Electronics Europe – Brian Na. Zmiany zostaną wprowadzone 1 grudnia, a cały proces powinien się zakończyć na początku 2016 roku, po spotkaniu z udziałowcami.

Źródło: LG

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close