LG V30s zostanie przedstawiony na MWC

Tegoroczne targi Mobile World Congress startują już za dwa i pół tygodnia. Obok premiery Samsunga Galaxy S9 ciekawym wydarzeniem będzie prezentacja ulepszonego wariantu V30 od LG – modelu V30s.

V30, którego sprzedaż w Polsce ruszyła w listopadzie 2017, wyposażony był w 6-calowy ekran OLED, Snapdragona 835, 4 GB RAM-u i 64 GB miejsca na dane. Dostępny jest także wariant Plus, w którym znalazło się dwa razy więcej pamięci wewnętrznej. Czego możemy się spodziewać po wersji z literką „s”? Wśród ulepszeń ma znaleźć się jeszcze większa ilość pamięci – będzie to 6 GB RAM-u i aż 256 GB na dane użytkownika. Najważniejszą nowością jest funkcja, którą LG ochrzciło „LG Lens”. Pozwala ona na usprawnienie pracy aparatu (16 MP + 13 MP w LG V30) przez użycie sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego. To rozwiązanie podobne jak Bixby Vision w smartfonach Samsunga – możliwe będzie wyświetlanie kontekstowych informacji na temat fotografowanych obiektów, na przykład tłumaczenie tekstu, odczytywanie kodów QR, rozpoznawanie miejsc czy wyświetlanie porad na temat sklepów w pobliżu.

LG V30s będzie w swojej ojczyźnie kosztować milion koreańskich wonów, czyli niecałe 3 200 zł. W Polsce możemy jednak spodziewać się ceny o kilkaset złotych wyższej – V30 w momencie premiery był sprzedawany za 3 799 zł. Jego ulepszony wariant ma być zaprezentowany podczas MWC 2018 (26 lutego – 1 marca), a sprzedaż w Korei Południowej rusza już 9 marca.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
2 głosy
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top